Have you ever thought about nationalism as a key term of literature in Romantic era?....
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط Masoud در شنبه 17 اردیبهشت1390 و ساعت 16:35 |

That Evening Sun
By William Faulkner
Plot Summary, Author’s Biography, Background(Modernism), Setting, Characters Analysis, Point of View, Symbols and Themes

by

Masoud -Z
1389/8/13

Plot Summary:
Quentin narrates the story...


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط Masoud در شنبه 17 اردیبهشت1390 و ساعت 16:7 |

مهمترین کار در مقاله نویسی( Essay Writing) هدفمند کردن ( Narrow Down)  موضوعی است که میخواهیم در باره آن بنویسیم. هیچ وقت موضوعات رو بسیار جامع و یا بسیار جزئی انتخاب نکنید. مثلا "فوتبال" اصلا موضوع خوب و قابل قبولی برای نوشتن یک مقاله نیست. حتی "برد 2 بر 0 تیم X در برابر Y" هم از آنجا که بسیار جزئی هست موضوع قابل قبولی نیست. اما موضوعی مثل " بررسی دوپینگ در فوتبال ایران" موضوعی قابل قبول است. یعنی اینکه title اصلی ما "فوتبال" هست اما ما آن را به "بررسی دوپینگ در فوتبال ایران" narrow down کردیم.

یک مقاله آکادمیک از 3 بخش اصلی تشکیل می شود:

 -1 مقدمه یا معرفی (Introduction)

 -2 بدنه (body)

 -3 نتیجه گیری (Conclusion) 

 

مقدمه یا معرفی (Introduction)

مقدمه خود از 3 بخش اصلی تشکیل می شود. جمله اول معمولا جمله "Motivator" هست. در این جمله شما خواننده را تشویق و یا تحریک می کنید تا مقاله شما را بخواند. این جمله میتواند سوالی یا خبری باشد. جمله دوم توضیحی است در مورد موضوع مقاله شما. و جمله سوم Thesis شماست که در آن هدف و یا جهت مقاله خود را مشخص می کنید. بخش دیگری از مقدمه شما که در آخرین جمله می آید blue print(s) هست. Blue Print همان کلمه یا کلمات اصلی (Key Words) هست که شما قصد دارید در بدنه یا Body به آنها بپردازید.

 

بدنه (body)

Body ممکن است از یک یا چند پاراگراف تشکیل بشود. تعداد پاراگرافها بستگی به نوع مقاله ای که از شما میخواهند دارد. مثلا اگر از شما میخواهند که یک 3 paragraphs essay  بنویسید پس باید در body فقط یک پاراگراف داشته باشید و 2 پاراگراف دیگر را به طبع مقدمه و نتیجه گیری شما در بر خواهند بود. تعداد blue print ذکرد شده در مقدمه شما مساوی است با تعداد پاراگرافهای body شما. شما باید هر blue print را در body توضیح دهید و آن را ساپورت کنید.

 

نتیجه گیری (Conclusion) 

برعکس آنچه که از اسم این پاراگراف بر می آید، قرار نیست که ما در این بخش از مقاله نظریه ای بدهیم و یا نتیجه گیریی داشته باشیم. در اولین جمله این پاراگراف موضوع خود را در یک جمله reword کنید. و در ادامه جملاتی بنویسید که به خواننده این حس را القا کند که مقاله شما در حال رسیدن به پایان خود می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که هرگز از لغاتی مثل Finally، Consequently و در این پاراگراف استفاده نکنید.

 

در ادامه مطلب برای شما مثالی می آورم و همه موارد ذکر شده در بالا + فرمت مقاله را در آن به شما نشان خواهم داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط Masoud در پنجشنبه 9 اردیبهشت1389 و ساعت 17:9 |